*alt_site_homepage_image*
lt
en

Naujienos

RSS

Naujasis krašto apsaugos ministras R. Karoblis atvyksta į NATO gynybos reikalų ministrų susitikimą

Vasario 15-16 dienomis krašto apsaugos ministras Raimundas Karoblis Briuselyje dalyvaus NATO gynybos ministrų susitikime, kuriame ministrai turės nubrėžti gaires tolesnei  Aljanso karinei veiklai ir pokyčiams reaguojant į grėsmes Rytuose ir pietiniame flange.

Susitikime  NATO gynybos ministrai aptars NATO adaptacijos naujajai saugumo aplinkai  pažangą,  NATO  vaidmenį kovojant su terorizmu  pietuose, sąjungininkų dalijimąsi  bendrais įsipareigojimais.   

Ministrai taip pat  diskutuoti  svarbiausiais transatlantinio bendradarbiavimo klausimais,  kalbės apie bendradarbiavimą su Europos Sąjunga.

Ministrai didelį dėmesį skirs NATO valdymo struktūros apdatavimui naujajai saugumo aplinkai  bei kibernetinei gynybai.

Atskiroje sesijoje, skirtoje atgrasymo ir gynybos klausimams, ministrai kalbės apie NATO priešakinių pajėgų  bataliono kovinių grupių dislokavimą Baltijos šalyse ir Lenkijoje.  Kovoti pasirengusių kovinių grupių – vieno svarbiausių NATO atgrasymo elementų – dislokavimas jau vyksta. 2017 m. pirmieji bataliono  kariai iš Vokietijos, Belgijos  į Lietuvą  atvyko jau sausio pabaigoje,  likę kariai iš Nyderlandų, Norvegijos  su   technika atvyks  iki šių metų birželio.

Susitikimo metu taip pat bus surengta NATO ir Gruzijos komisijos gynybos ministrų sesija.  

NATO gynybos ministrų susitikimo sesijų pertraukų metu suplanuotas atskiras  trišalis Estijos, Latvijos ir Lietuvos gynybos ministrų, taip pat daugiašalis  Lietuvos, Jungtinės Karalystės, JAV, Kanados, Lenkijos gynybos ministrų susitikimas.  Taip pat numatyti ir dvišaliai susitikimai.

Briuselyje, prieš prasidedant NATO  gynybos ministrų susitikimui, vasario 14 d.  krašto apsaugos ministras R. Karoblis  dalyvaus  Lietuvos Ministru Pirmininko Sauliaus Skvernelio delegacijos  susitikime su NATO generaliniu sekretoriumi Jensu Stoltenbergu.

 

Krašto apsaugos ministerijos informacija

2017 m. vasario 14 d.