*alt_site_homepage_image*
lt
en

Naujienos

RSS

UŽSIENIO REIKALŲ VICEMINISTRAS DALYVAUJA NATO SUSITIKIME BRIUSELYJE

Užsienio reikalų viceministras V. Leškevičius gruodžio 4-5 d. dalyvauja NATO šalių užsienio reikalų ministrų susitikime Briuselyje. Prieš pagrindinius NATO susitikimus vykusios neformalios NATO-Rusijos Tarybos posėdyje Viceministras V. Leškevičius pasisakė už konstruktyvius NATO-Rusijos santykius, pagrįstus abipusiškumo principu, tačiau išreiškė susirūpinimą dėl puolamųjų pajėgumų telkimo Kaliningrado srityje. “Lietuva yra už konstruktyvų Aljanso ir Rusijos bendradarbiavimą. Kaip pavyzdį galėtume pateikti Klaipėdos ir Kaliningrado mokslininkų projektą naftos išsiliejimams Baltijos jūroje nukenksminti.” – sakė V. Leškevičius. Viceministras taip pat pasisakė už praktinio NATO-Rusijos bendradarbiavimo gilinimą bei šiuolaikinių technologijų taikymą naikinant nenaudojamą amuniciją Kaliningrado srityje.

 

Užsienio reikalų ministrų susitikime buvo  svarstytas Turkijos prašymas NATO dislokuoti „Patriot“ gynybines raketų sistemas šalies pietryčiuose. Lietuva kartu su Aljanso sąjungininkėms parėmė šį Turkijos prašymą. Ši gynybinio pobūdžio sistema saugos Turkiją ir tarnaus kaip atgrasymas nuo galimų grėsmių.

Kalbėdamas apie NATO partnerysčių politikos įgyvendinimą, Viceministras pabrėžė bendradarbiavimo su partnerėmis, svariai prisidedančiomis prie NATO operacijų, svarbą. „Švedija ir Suomija yra išskirtinis glaudaus bendradarbiavimo pavyzdys, todėl mes remiame jų intensyvesnį įtraukimą į kai kuriuos NATO operacijų rengimo mechanizmus ir pratybas“.

Viceministras pabrėžė NATO atvirų durų politikos svarbą ir pažymėjo šalių kandidačių pažangą.