Temos Žymėti visasAtžymėti visus

Artimiausi renginiai

Naujienos Spausdinti RSS

Viceministras A. Pranckevičius dalyvavo nuotolinėje diskusijoje, skirtoje Ukrainos reformų procesui

Sukurta 2021.07.02 / Atnaujinta 2021.07.02 14:01
  Viceministras A. Pranckevičius dalyvavo nuotolinėje diskusijoje, skirtoje Ukrainos reformų procesui

  Liepos 2 dieną užsienio reikalų viceministras Arnoldas Pranckevičius dalyvavo nuotoliniame renginyje „Economy, environment, education – possible seeds for Ukraine’s growth?“, kuriame Europos Sąjungos (ES) ir Ukrainos pilietinės visuomenės platforma pristatė savo siūlymus dėl Ukrainos prioritetų būsimoje reformų darbotvarkėje. Pilietinės iniciatyvos autorių vertinimu, reformos turi būti orientuojamos pagal tris esminius principus – nauja švietimo kokybė, nauji ekonomikos augimo elementai ir nauja aplinkosaugos politika.

  Diskusijoje kartu su Ukrainos vyriausybės, ES delegacijos Ukrainoje ir pilietinės visuomenės atstovais viceministras A. Pranckevičius pažymėjo ES-Ukrainos bendradarbiavimo svarbą Ukrainos reformų procesui bei Rytų partnerių įtraukimo į ES prioritetų (Žaliojo kurso, skaitmeninės transformacijos ir kt.) įgyvendinimą. Viceministras taip pat pabrėžė reikšmingą Ukrainos pilietinės visuomenės vaidmenį kuriant demokratinę ir ekonomiškai stiprią valstybę.

  „ES įkūrėjas Jean‘as Monnet yra sakęs, kad niekas neįmanoma be asmenybių, tačiau niekas neturi išliekamosios vertės be demokratinių, atskaitingų, nepriklausomų, efektyviai funkcionuojančių institucijų. Ukrainos pilietinė visuomenė turėtų ir toliau išlikti stipria demokratijos, žmogaus teisių ir teisės viršenybės sergėtoja šalyje ir nebijoti sakyti nepatogios tiesos vyriausybei. Lietuva ir Europos Sąjunga yra ir toliau pasiruošusios padėti Ukrainai stiprinti teisinę sistemą, kovoti su korupcija ir didinti valstybės tarnybos skaidrumą ir pasitikėjimą“, – pažymėjo A. Pranckevičius.

  Diskusija surengta artėjant liepos 7-8 dienomis Vilniuje vyksiančiai IV Ukrainos reformų konferencijai.

  Susijusios naujienos Visos naujienos »
  GK_Luckas1.jpg

  Birželio 11 d. Ukrainos Voluinės srities Lucko mieste oficialiai atidarytas Lietuvos Respublikos garbės konsulatas. Per iškilmingą atidarymą Lietuvos ambasadorius Ukrainoje Valdemaras Sarapinas pasveikino Serhijų Martyniaką pradėjus eiti Lietuvos garbės konsulo Lucke pareigas.

  Konsulinės naujienos » Dvišaliai santykiai »
  M. ADOMENAS.jpg

  Birželio 10 dieną užsienio reikalų viceministras Mantas Adomėnas vizito Kijeve (Ukraina) metu susitiko su Ukrainos prezidento patarėju Ihoru Zhovkva ir užsienio reikalų ministro pavaduotoju Vasylu Bodnaru.

  Dvišaliai santykiai »

  Dėl nuo 2014 metų tebesitęsiančios išorės karinės agresijos prieš Ukrainą humanitarinė situacija rytiniame šalies regione išlieka itin sudėtinga.

  DSC_1180.jpg

  Gegužės 21 dieną užsienio reikalų ministras Gabrielius Landsbergis dalyvavo nuotolinėje diskusijoje „Kelias į Vilnių: artėjančios Ukrainos reformų konferencijos prioritetai“ („The Road To Vilnius: Priorities Toward The Next Ukraine Reform Conference 2021“). Ši Lietuvos ir Ukrainos kartu su JAV Germano Maršalo fondu surengta nuotolinė diskusija yra viena iš gegužės ir birželio mėnesiais planuojamų 4-osios tarptautinės Ukrainos reformų konferencijos, vyksiančios Vilniuje, parengiamųjų renginių.

  Dvišaliai santykiai » Užsienio reikalų ministro veikla » Ministerijos naujienos »
  98758_56b79585da4ddfe76f2e2455a7a046eb.jpg

  Gegužės 18 dieną Lietuvos ambasados Turkijoje laikinoji reikalų patikėtinė Vaida Stankevičienė kartu su Ukrainos ambasadoriumi Andrii Sybiha dalyvavo nuotoliniame renginyje, skirtame paminėti 77-ąsias Krymo totorių deportacijos metines. Renginį organizavo Turkijos Krymo totorių pilietinės visuomenės organizacija.

  Atstovybių naujienos » Istorinė, kultūros diplomatija »

  Šią liūdną dieną Ukrainos, Lietuvos ir Lenkijos žmonių vardu reiškiame nuoširdžią užuojautą Krymo totoriams. Su giliu liūdesiu ir gėla prisimename nekaltas 1944 m. įvykdyto genocido aukas ir pagerbiame jų atminimą.

  Daugiašaliai santykiai »