Temos Žymėti visasAtžymėti visus

Artimiausi renginiai

Naujienos Spausdinti RSS

Atėnuose aptartos ekonominio bendradarbiavimo ir verslo galimybės

Sukurta 2021.10.05 / Atnaujinta 2021.10.05 17:06
   Atėnuose aptartos ekonominio bendradarbiavimo ir verslo galimybės
   Atėnuose aptartos ekonominio bendradarbiavimo ir verslo galimybės
   Atėnuose aptartos ekonominio bendradarbiavimo ir verslo galimybės

   Spalio 3-5 dienomis Atėnuose surengta Lietuvos verslo misija, kurios metu vyko Lietuvos-Graikijos verslo forumas bei Lietuvos verslo susitikimai su Graikijos įmonėmis.

   Lietuvos verslo misijoje Atėnuose dalyvavo dešimties Lietuvos įmonių atstovai iš maisto ir gėrimų, prekybos, nuotekų valymo, elektros ir automobilių cheminės pramonės, informacinių technologijų, žemės ūkio bei leidybos sričių.

   Verslo forumo metu Lietuvos ekonominę aplinką ir verslo galimybes pristatė Ekonomikos ir inovacijų viceministrė Jovita Neliupšienė.

   Vizito Atėnuose metu vyko susitikimai su Graikijos jūrų ir salų reikalų ministru Ioanniu Plakiotakiu, Plėtros ir investicijų pakaitiniu ministru Niku Papathanassiu, už mokslinius tyrimus, plėtrą ir inovacijas atsakingu Graikijos plėtros viceministru Christos Dimas, Turizmo viceministre Sofia Zacharaki, Atėnų komercijos ir pramonės rūmų prezidentu Ioanniu Brataku, Graikijos laivybos rūmų vice-prezidentu Vasilis Logothetis ir kitais rūmų valdybos nariais.

   Susitikimų metu aptartos bendradarbiavimo galimybės įgyvendinat ekonomikos atsigavimo planus, abipusės pastangos, suteikiant naują impulsą dvišaliams prekybiniams ir ekonominiams ryšiams, tarp jų - laivų remonto ir statybos bei „mėlynosios ekonomikos“ srityse.

   Pasak Lietuvos ambasadoriaus Rolando Kačinsko, Lietuva ir Graikija turi daug neišnaudoto potencialo ekonominių santykių plėtrai. „Lietuvos ir Graikijos ekonominiai ryšiai neatspindi tarpusavio valstybių bendradarbiavimo potencialo, o tarpusavio mainuose šalys gali pasiūlyti viena kitai daug daugiau nei vaisiai ir turistai“, -  sakė ambasadorius R. Kačinskas. „Gerai besiklostantys politiniai ir diplomatiniai Graikijos ir Lietuvos santykiai būtų dar tvirtesni, jei juos abiem šalims pavyktu užpildyti ekonominiu bendradarbiavimo turiniu.“

   Lietuvos ambasada Graikijoje verslo forumą bei vizito metu vykusius susitikimus rengė kartu su Vilniaus prekybos, pramonės ir amatų rūmais bei Graikijos ambasada Vilniuje, Atėnų komercijos ir pramonės rūmais, Graikijos įmonių federacija (SEV) ir ekonominės plėtros agentūra „Enterprise Greece“.

   2019 metais Graikijos verslo delegacijos vizitas buvo surengtas Vilniuje, kurio metu taip pat vyko Lietuvos-Graikijos verslo forumas.