Temos Žymėti visasAtžymėti visus

Kaip mus rasti?

LIETUVOS RESPUBLIKOS NUOLATINĖ ATSTOVYBĖ PRIE ŠIAURĖS ATLANTO SUTARTIES ORGANIZACIJOS

Adresas: LW6D5, NATO HQ, Boulevard Leopold III, 1110 Brussels, BELGIUM

plačiau »

Tel. +32 2 707 28 49; for media: Domantas Andriušiūnas, tel. +32 492 230623, [email protected]
Faksas +32 2 707 28 50
El. paštas

Užsienio reikalų ministras: bendradarbiavimas su NATO padeda stiprinti Ukrainos saugumą

Sukurta 2015.12.02 / Atnaujinta 2015.12.02 16:17
  Užsienio reikalų ministras: bendradarbiavimas su NATO padeda stiprinti Ukrainos saugumą

  Lietuvos užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius Briuselyje gruodžio 2 d. surengtame NATO ir Ukrainos komisijos posėdyje pabrėžė tvirtą paramą intensyvesniam NATO ir Ukrainos politiniam dialogui ir praktiniam bendradarbiavimui, kuris prisidėtų prie Ukrainos saugumo ir gynybos pajėgumų stiprinimo.

  NATO ir Ukrainos komisijos susitikime ministrai aptarė reformų eigą Ukrainoje, Minsko susitarimų įgyvendinimą bei padėtį Ukrainos rytinėje dalyje.  

  „Ukraina išlieka viena svarbiausių NATO partnerių. Artėjantį Aljanso vadovų susitikimą Varšuvoje vertinu kaip gerą galimybę sustiprinti NATO ir Ukrainos politinį dialogą“, - sakė L. Linkevičius.

  Lietuvos diplomatinė atstovybė Kijeve, pasak jo, toliau aktyviai tęs NATO kontaktinės ambasados Ukrainoje funkcijas. Posėdžio metu Ukrainos užsienio reikalų ministras Pavlo Klimkin Lietuvai padėkojo už aktyvų indėlį į NATO ir Ukrainos politinį bendradarbiavimą ir svarbų Lietuvos ambasados Kijeve vaidmenį šiame procese.

  Komisijos posėdyje buvo pabrėžtas Ukrainos tikslas per artimiausius metus priartinti šalies karines pajėgas prie NATO standartų. Ministro L. Linkevičiaus teigimu, jį pasiekti gali padėti įkurta trišalė Lietuvos, Lenkijos ir Ukrainos brigada LITPOLUKBRIG, kuri jau 2016 m. vasarį dalyvaus pratybose „Triple Brave“.

  „Ši brigada gali būti Ukrainos karinių pajėgų transformacijos modelis. Ji suteiks galimybę Ukrainos karininkams įgyti patirties veikiant pagal NATO standartus ir procedūras“, - pridūrė ministras.

  Jis taip pat akcentavo būtinybę stiprinti Ukrainos strateginės komunikacijos pajėgumus. Lietuva pasirengusi prisidėti prie šio tikslo per atitinkamą NATO patikos fondą ir dvišaliu pagrindu.

  Be to, Lietuva prisideda prie Ukrainai skirto NATO C4 (Vadovavimo, valdymo, ryšių ir kompiuterių (Command, Control, Communications and Computers)) patikos fondo veiklos (50 tūkst. eurų).   

  NATO ir Ukrainos komisijos posėdyje buvo akcentuota tolesnė visapusiška parama Ukrainai, jos vykdomoms reformoms, kurios sustiprintų valstybės institucijų ir visuomenės atsparumą, bei Minsko susitarimų įgyvendinimui, kurie leistų atkurti šalies teritorinį vientisumą. Sąjungininkai patikino, kad bus tęsiama Krymo aneksijos nepripažinimo politika, ir Sirijos pilietinio karo sprendimo paieškos nesumažins dėmesio Rytų Ukrainai.   

  Naujienlaiškio prenumerata