Temos Žymėti visasAtžymėti visus

Kaip mus rasti?

LIETUVOS RESPUBLIKOS NUOLATINĖ ATSTOVYBĖ PRIE ŠIAURĖS ATLANTO SUTARTIES ORGANIZACIJOS

Adresas: NG Building, NATO HQ, Boulevard Leopold III, 1110 Brussels, BELGIUM

plačiau »

Tel. +32 2 707 28 49; for media: Marijus Neliupšis, tel. +32 497 052643, [email protected]
Faksas +32 2 707 28 50
El. paštas

Tvirtas transatlantinis ryšys – saugios ir klestinčios Europos ir JAV pagrindas, sako užsienio reikalų ministras

Sukurta 2016.12.08 / Atnaujinta 2016.12.08 10:46
  Tvirtas transatlantinis ryšys – saugios ir klestinčios Europos ir JAV pagrindas, sako užsienio reikalų ministras

  Augančių saugumo iššūkių akivaizdoje JAV lyderės vaidmuo NATO įgyja ypatingą reikšmę, todėl Lietuva yra pasirengusi glaudžiai dirbti su būsima JAV administracija. Taip teigė Lietuvos užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius NATO valstybių narių užsienio reikalų ministrų susitikime Briuselyje.

  „Aljansui vis didesnę grėsmę kelia ne tik agresyvūs Rusijos kariniai veiksmai, bet ir jos pastangos sukompromituoti demokratinę valstybių sąrangą. Tuo tikslu panaudojamas platus hibridinių priemonių spektras nuo dezinformacijos, politinės korupcijos iki kibernetinių išpuolių“, – sakė L. Linkevičius gruodžio 6 dieną vykusioje ministrų diskusijoje apie euroatlantinį saugumą ir santykius su Rusija.     

  Pasak jo, šių iššūkių akivaizdoje yra kaip niekada svarbi euroatlantinės bendrijos vienybė, pasirengimas ginti demokratijos, žmogaus teisių ir teisės viršenybės vertybes bei JAV lyderės vaidmuo.

  Ministras pabrėžė, kad Lietuva yra pasirengusi glaudžiai dirbti su naująja JAV administracija saugumo ir gynybos, ekonomikos ir energetikos bei kitose aktualiose srityse.

  „JAV įsitraukimas į regiono saugumo reikalus yra esminis Baltijos valstybių saugumo garantas, reikšmingai papildantis NATO pastangas kolektyvinės gynybos ir atgrasymo srityje“, – teigė L. Linkevičius.

  Ministrai taip pat aptarė tolesnio dialogo su Rusija parametrus pagal NATO valstybių ir vyriausybių vadovų susitikimo Varšuvoje sprendimus.

  Anot L. Linkevičiaus, tokį dialogą NATO pirmiausia galėtų išnaudoti keldama rūpimus klausimus dėl tebesitęsiančios Rusijos agresijos prieš Ukrainą, destabilizuojančią jos karinę veiklą Aljanso kaimynystėje ir kituose regionuose. Be to, toks dialogas negali turėti neigiamo poveikio pastangoms sustiprinti pažeidžiamiausių NATO narių saugumą.

  Gruodžio 6–7 d. vykstančiame susitikime ministrai paskelbė pareiškimą, kuriuo patvirtino daugiau kaip 40 pasiūlymų dėl glaudesnio NATO ir ES bendradarbiavimo pagal Varšuvoje liepos 8 d. priimtą bendrą abiejų organizacijų vadovų deklaraciją. Numatoma stiprinti NATO ir ES strateginę partnerystę kovos su hibridinėmis grėsmėmis, kibernetinio saugumo, bendrų pratybų, paramos partneriams bei kitose srityse.

  Sesijoje, skirtoje stabilumo plėtrai, ministrai pritarė sąrašui rekomendacijų, kaip organizuoti ir užtikrinti paramą tvariai ir ilgalaikei NATO veiklai šioje srityje. Vyravo sutarimas, kad NATO turi prisidėti prie tarptautinės bendruomenės pastangų užkirsti kelią valstybių destabilizavimui kaimyniniuose regionuose ir kovoti su terorizmo grėsme.      

  L. Linkevičius pabrėžė solidarumo ir „360 laipsnių“ principo svarbą – NATO turi būti vienodai pasirengusi reaguoti į grėsmes iš rytų ir pietų.

  Gruodžio 7 dieną surengtas NATO ir Ukrainos komisijos susitikimas užsienio reikalų ministrų lygiu, skirtas Minsko sprendimų įgyvendinimo eigai, reformų Ukrainoje pažangai ir tolesnei NATO ir Ukrainos partnerystės plėtotei aptarti.

  Taip pat įvyko NATO ir kitų misijoje „Tvirta parama“ (Resolute Support) dalyvaujančių partnerių susitikimas, kuriame aptarta tolesnė veikla Afganistane, NATO ir Afganistano partnerystės raida bei parama šios šalies gynybos ir saugumo pajėgoms.

  Naujienlaiškio prenumerata