Temos Žymėti visasAtžymėti visus

Kaip mus rasti?

LIETUVOS RESPUBLIKOS NUOLATINĖ ATSTOVYBĖ PRIE ŠIAURĖS ATLANTO SUTARTIES ORGANIZACIJOS

Adresas: LW6D5, NATO HQ, Boulevard Leopold III, 1110 Brussels, BELGIUM

plačiau »

Tel. +32 2 707 28 49; for media: Domantas Andriušiūnas, tel. +32 492 230623, [email protected]
Faksas +32 2 707 28 50
El. paštas

Prezidentė susitiko su Šiaurės Atlanto Taryba

Sukurta 2016.03.24 / Atnaujinta 2016.03.24 14:05
  Prezidentė susitiko su Šiaurės Atlanto Taryba

  Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė su NATO generalinio sekretoriaus pavaduotoju Alexanderiu Wershbow ir Šiaurės Atlanto Tarybos nariais, šalių narių akredituotais ambasadoriais NATO, aptarė Baltijos šalims ir Europai kylančius saugumo iššūkius, išaugusią terorizmo grėsmę, pasirengimą NATO viršūnių susitikimui, kuris įvyks šių metų liepą Varšuvoje.

  Prezidentė ir Šiaurės Atlanto Tarybos nariai griežtai pasmerkė brutalias teroro atakas Briuselyje. Pasak šalies vadovės teigimu, terorizmas šiandien viena didžiausių grėsmių, kuri neturi jokių sienų. Vyksta žiaurus ir nepateisinamas karas prieš visus Europos žmones. Todėl atsakas terorizmui privalo būti griežtas, pasitelkus visas įmanomas priemones.

  Susitikime pagrindinis dėmesys skirtas pasirengimui NATO viršūnių susitikimui, kuris įvyks liepos mėn. Varšuvoje. Vasarą Lenkijos sostinėje susirinkę Aljanso šalių vadovai turi patvirtinti naujas kolektyvines karinio saugumo ir atgrasymo priemones.

  „Grėsmės NATO saugumui yra aiškiausiai matomos Baltijos valstybėse. Aljanso kaimynystėje Rusija toliau demonstruoja karinę jėgą ir nenuspėjamą elgesį. Mūsų pasienyje ir Baltijos jūroje sutelktos aukštos kovinės parengties pajėgos. Todėl Aljansas privalo visados būti stiprus, gerai pasirengęs operatyviai ir adekvačiai reaguoti į grėsmes“, – sakė Prezidentė.

  Varšuvoje Lietuva sieks, kad visose Baltijos valstybėse būtų dislokuota po batalioną Aljanso sąjungininkių karių, regione būtų iš anksto dislokuotas brigados dydžio karinės technikos junginys. Taip pat tarp mūsų šalies tikslų – priešraketinės ir oro gynybos priemonės, kurios užkirstų kelią galimai Baltijos šalių karinei izoliacijai, pagal realius grėsmių scenarijus nuolatos atnaujinami NATO gynybos planai ir pagreitintas Aljanso sprendimų priėmimo mechanizmas.

  Šalies vadovės teigimu, NATO yra stiprus, jei stiprios jo narės. Todėl ir patys privalome rūpintis savo gynyba. Lietuva jau priėmė sprendimus dėl nuolatinės šauktinių kariuomenės sugrąžinimo, suformavo nacionalines ypatingos parengties greitojo reagavimo pajėgas, nuosekliai didina krašto gynybos finansavimą, modernizuoja karinę techniką ir šalies kariuomenę.

   

  LR Prezidento kanceliarijos spaudos tarnybos informacija

   

  Naujienlaiškio prenumerata