Temos Žymėti visasAtžymėti visus

Kaip mus rasti?

LIETUVOS RESPUBLIKOS NUOLATINĖ ATSTOVYBĖ PRIE ŠIAURĖS ATLANTO SUTARTIES ORGANIZACIJOS

Adresas: LW6D5, NATO HQ, Boulevard Leopold III, 1110 Brussels, BELGIUM

plačiau »

Tel. +32 2 707 28 49; for media: Domantas Andriušiūnas, tel. +32 492 230623, [email protected]
Faksas +32 2 707 28 50
El. paštas

NATO turi būti pasirengusi reaguoti į grėsmes nesvarbu, iš kur jos kiltų, sako užsienio reikalų ministras

Sukurta 2015.12.02 / Atnaujinta 2015.12.02 11:38
  NATO turi būti pasirengusi reaguoti į grėsmes nesvarbu, iš kur jos kiltų, sako užsienio reikalų ministras

  NATO turi būti pasirengusi veiksmingai reaguoti į grėsmes, nesvarbu, iš kur jos kiltų, NATO valstybių narių užsienio reikalų ministrų susitikime gruodžio 1 d. sakė Lietuvos užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius.

  Reaguojant į pasikeitusią saugumo aplinką, praėjusiais metais buvo priimtas NATO Parengties veiksmų planas, kuriame numatytos labai aukštos parengties greitojo reagavimo pajėgos ir kitos priemonės gali būti operatyviai panaudotos bet kurioje Aljanso teritorijos dalyje.

  Ministrų susitikime Briuselyje buvo aptartos iš Šiaurės Afrikos ir Artimųjų Rytų regiono kylančios grėsmės Aljanso saugumui bei su padidėjusiu Rusijos kariniu aktyvumu susiję iššūkiai.

  L.Linkevičius pabrėžė solidarumą su Turkija, kuri susiduria su grėsmėmis jos teritoriniam vientisumui dėl kaimyninėje Sirijoje tebesitęsiančio pilietinio karo ir Rusijos karinių veiksmų regione.

  Ministrai aptarė poreikį siekti incidentų rizikos mažinimo. Tačiau, pasak L.Linkevičiaus, šiuo metu nematyti ženklų, kad Rusija būtų iš tikrųjų suinteresuota skaidrumą ir abipusį pasitikėjimą didinančiomis priemonėmis, kurios padėtų išvengti naujų incidentų ir sumažintų konfliktų riziką. Taip pat svarstytos galimybės išnaudoti esamus dvišalius mechanizmus bei veikiančius Europos saugumo ir bendradarbiavimo organizacijos instrumentus.

  Pasak ministro, svarbiausias Aljanso uždavinys – visiškas Parengties veiksmų plano (Readiness Action Plan) įgyvendinimas bei tolesnė karinė NATO adaptacija, kuri užtikrintų Aljanso pasirengimą atsakyti į visas bet kokio pobūdžio grėsmes.

  Ministras L. Linkevičius taip pat pažymėjo, kad Lietuva yra pasirengusi diskusijoms dėl tolesnių santykių su Rusija, tačiau neturėtų būti nukrypstama nuo pagrindinių klausimų – padėties Rytų Ukrainoje ir Minsko susitarimų įgyvendinimo.

  NATO užsienio reikalų ministrai pritarė kovos su hibridinėmis grėsmėmis strategijai, nusprendė pakviesti Juodkalniją prisijungti prie Aljanso ir pabrėžė, kad durys lieka atviros ir kitoms šio tikslo siekiančioms valstybėms.

  Briuselyje taip pat įvyko NATO ir kitų misijoje „Tvirta Parama“ (Resolute Support) dalyvaujančių valstybių partnerių (Afganistanas, Pietų Korėja, Japonija) užsienio reikalų ministrų susitikimas, kuriame aptarta saugumo padėtis Afganistane, tolesnė veikla šioje šalyje, NATO ir Afganistano partnerystės raida bei parama Afganistano gynybos ir saugumo pajėgoms. Nuspręsta 2016 metams pratęsti misijos „Tvirta Parama“ veiklą Afganistano regionuose.

  Naujienlaiškio prenumerata