Temos Žymėti visasAtžymėti visus

Kaip mus rasti?

LIETUVOS RESPUBLIKOS NUOLATINĖ ATSTOVYBĖ PRIE ŠIAURĖS ATLANTO SUTARTIES ORGANIZACIJOS

Adresas: NG Building, NATO HQ, Boulevard Leopold III, 1110 Brussels, BELGIUM

plačiau »

Tel. +32 2 707 28 49; for media: Marijus Neliupšis, tel. +32 497 052643, [email protected]
Faksas +32 2 707 28 50
El. paštas

NATO gynybos ministrų susitikime demonstruojamas sąjungininkų tarpusavio solidarumas

Sukurta 2015.10.09 / Atnaujinta 2015.10.09 10:10
  NATO gynybos ministrų susitikime demonstruojamas sąjungininkų tarpusavio solidarumas

  Spalio 8 d. Briuselyje NATO gynybos ministrų susitikime Didžiosios Britanijos gynybos sekretorius Michaelas Fallonas (Michael Fallon) pranešė, kad Didžioji Britanija prisijungs prie JAV ir Vokietijos bendros Transatlantinės pajėgumų stiprinimo ir mokymo iniciatyvos (angl. Transatlantic Capability Enhancement and Training, TACET) dislokuodama Baltijos valstybėse rotuojamus karinius vienetus. Pranešama, kad rotuojami kariniai vienetai Baltijos valstybėse bus dislokuojami neterminuotam laikotarpiui.

  "Sveikiname Didžiosios Britanijos sprendimą dislokuoti  savo karius Baltijos valstybėse. Šis sprendimas demonstruoja, kad Didžioji Britanija realistiškai vertina saugumo situaciją regione ir kartu sąjungininkų tarpusavio įsipareigojimų stiprumą“, – sakė  krašto apsaugos ministras  Juozas Olekas, komentuodamas Didžiosios Britanijos  gynybos sekretoriaus pranešimą.

  NATO gynybos ministrų susitikime  J.  Olekas taip pat pabrėžė būtinybę artėjančiame Aljanso viršūnių susitikime Varšuvoje sutarti dėl tolesnių NATO saugumo užtikrinimo priemonių.

  „Dabartinė saugumo situacija rodo, kad grėsmių Aljansui kyla nuo Europos šiaurės rytų iki pietų. Šio nestabilumo priežastys vienaip ar kitaip siejasi su Rusija. Todėl NATO turi adekvačiai vertinti situaciją ir rimtai reaguoti į pasikeitusią situaciją. Turime susitarti dėl ilgalaikių saugumo užtikrinimo priemonių, kurios privalo būti nuolatinės ir nepertraukiamos“, –  kalbėjo ministras J. Olekas.

  Susitikime NATO gynybos ministrai taip pat diskutavo apie siūlymą pratęsti misiją Afganistane po 2016 metų, kai baigsis misija "Tvirta parama"  (angl. "Resolute Support") ir neskubėti atitraukti sąjungininkų pajėgų iš Afganistano.

  Savo ruožtu Briuselyje susitikę Lietuvos, Estijos ir Latvijos gynybos ministrai sutarė dėl priimančiųjų šalių paramos NATO oro policijos misijai Baltijos valstybėse išlaidų pasidalijimo principų.  Pagal susitarimą Latvija padengs trečdalį Lietuvos ir trečdalį Estijos 2015 metrais patirtų išlaidų teikiant priimančios šalies paramą sustiprintai NATO oro policijos misijai. 

  Naujienlaiškio prenumerata