Temos Žymėti visasAtžymėti visus

Naujienos Spausdinti RSS

Lietuva prašo NATO sąjungininkų solidarumo dėl Rusijos veiksmų prieš Sausio 13-osios bylos teisėjus

Sukurta 2021.01.13 / Atnaujinta 2021.01.13 15:36
  Lietuva prašo NATO sąjungininkų solidarumo dėl Rusijos veiksmų prieš Sausio 13-osios bylos teisėjus

  Sausio 13 dieną Šiaurės Atlanto Tarybos posėdyje Lietuvos nuolatinis atstovas NATO ambasadorius Deividas Matulionis informavo sąjungininkus apie Rusijos veiksmus prieš Lietuvos Respublikos teisėsaugos pareigūnus, tyrusius ir nagrinėjusius Sausio 13-osios bylą, bei paprašė sąjungininkų solidarumo.

  Ambasadorius D.Matulionis atkreipė 29 NATO sąjungininkų dėmesį į 2020 metų gruodžio 14 dieną pasirodžiusią informaciją, kad Rusijos Tyrimų komitetas pateikė kaltinimus in absentia trims Lietuvos teisėjams, nagrinėjusiems Sausio 13-osios įvykių bylą, ir ketina pradėti jų tarptautinę paiešką.

  „Tokie Rusijos veiksmai prieš Lietuvos teisėsaugos pareigūnus yra atviras spaudimas Lietuvai, jos teisinei sistemai ir netoleruotina ataka prieš teisėjų nepriklausomumą ir nešališkumą“, - teigė ambasadorius D.Matulionis.

  Posėdžio dalyviams buvo priminta, kad 1991 metų Sausio 13-sios įvykiai nusinešė 14 taikių piliečių gyvybių ir daugiau nei 800 žmonių buvo sužeista. Po ilgus metus trukusio tyrimo Lietuvos teismas pripažino 67 Sovietų valdžios pareigūnus kaltais dėl karo nusikaltimų ir nusikaltimų žmogiškumui.

  Šis sprendimas buvo apskųstas apeliacine tvarka Lietuvos apeliaciniam teismui, kuris bylą baigė nagrinėti 2020 metų lapkričio mėnesį. Sprendimą šioje byloje teismas ketina paskelbti 2021 metų kovo mėnesį. 

  Nuotrauka J.Kazlausko

   

  Naujienlaiškio prenumerata