Temos Žymėti visasAtžymėti visus

Kaip mus rasti?

LIETUVOS RESPUBLIKOS NUOLATINĖ ATSTOVYBĖ PRIE ŠIAURĖS ATLANTO SUTARTIES ORGANIZACIJOS

Adresas: NG Building, NATO HQ, Boulevard Leopold III, 1110 Brussels, BELGIUM

plačiau »

Tel. +32 2 707 28 49; for media: Marijus Neliupšis, tel. +32 497 052643, [email protected]
Faksas +32 2 707 28 50
El. paštas

L. Linkevičius dalyvaus NATO užsienio reikalų ministrų susitikime Briuselyje

Sukurta 2016.05.19 / Atnaujinta 2016.05.19 09:57
  L. Linkevičius dalyvaus NATO užsienio reikalų ministrų susitikime Briuselyje

  Lietuvos užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius gegužės 19–20 dienomis dalyvaus NATO valstybių narių užsienio reikalų ministrų susitikime, kuriame bus aptarta galima Aljanso parama partneriams pietuose ir rytuose, tolesni santykiai su Rusija, NATO ir Europos Sąjungos  bendradarbiavimas bei pagalba Afganistanui.

  Ministrai diskutuos apie Rusijos keliamas grėsmes ir tolesnius santykius su šia šalimi. Šioje diskusijoje Lietuvos ministras akcentuos, kad Vakarai turi išlikti nuoseklūs, o Rusija savo veiksmais turi parodyti suinteresuotumą tolesniu dialogu.

  Užsienio reikalų ministrai taip pat apžvelgs turimas NATO priemones partnerių pietuose ir rytuose gynybos pajėgumui stiprinti bei kaip jos galėtų būti geriau panaudotos siekiant daugiau stabilumo šiuose regionuose. Tikimasi diskusijos apie Irako pajėgų mokymų išplėtimą ir galimą paramą Libijos vienybės vyriausybei. Lietuvos užsienio reikalų ministras pabrėš NATO „atvirų durų“ politiką kaip svarbų ir pasiteisinusį instrumentą taikai ir stabilumui plėsti.

  Susitikime Briuselyje planuojamas protokolo dėl Juodkalnijos pakvietimo prisijungti prie Šiaurės Atlanto sutarties pasirašymas. Atlikus visas reikiamas procedūras, protokolą ratifikavus Lietuvos Seime, kitų NATO valstybių ir Juodkalnijos parlamentuose, ši šalis taptų 29-ąja NATO nare. 

  Atskira sesija bus skirta NATO ir ES bendradarbiavimui aptarti. Jo poreikis yra kaip niekada išaugęs, nes susiduriama su neregėto masto iššūkiais, peržengiančiais vienos organizacijos veiklos ribas. Lietuvai ypač aktualus NATO ir ES bendradarbiavimo potencialas kovos su hibridinėmis grėsmėmis ir kibernetinio saugumo srityje.

  Briuselyje taip pat vyks NATO ir kitų misijoje „Resolute Support“ dalyvaujančių valstybių partnerių (Afganistanas, Pietų Korėja, Japonija) užsienio reikalų ministrų susitikimas, kuriame bus aptarta tolesnė veikla Afganistane, NATO ir Afganistano partnerystės raida bei parama Afganistano gynybos ir saugumo pajėgoms.

  Šis NATO šalių užsienio reikalų ministrų susitikimas yra paskutinis prieš liepos 8–9 d. Varšuvoje vyksiantį NATO valstybių ir vyriausybių vadovų susitikimą. Tikimasi, kad jame bus patvirtinti Lietuvai svarbūs sprendimai dėl šalies saugumo sustiprinimo.

  Naujienlaiškio prenumerata