Temos Žymėti visasAtžymėti visus

Kaip mus rasti?

LIETUVOS RESPUBLIKOS NUOLATINĖ ATSTOVYBĖ PRIE ŠIAURĖS ATLANTO SUTARTIES ORGANIZACIJOS

Adresas: NG Building, NATO HQ, Boulevard Leopold III, 1110 Brussels, BELGIUM

plačiau »

Tel. +32 2 707 28 49; for media: Marijus Neliupšis, tel. +32 497 052643, [email protected]
Faksas +32 2 707 28 50
El. paštas

Krašto apsaugos ministras dalyvaus NATO gynybos ministrų susitikime

Sukurta 2016.02.10 / Atnaujinta 2016.02.10 11:51
  Krašto apsaugos ministras dalyvaus NATO gynybos ministrų susitikime

  Vasario 10–11 d. Briuselyje (Belgija) krašto apsaugos ministras Juozas Olekas dalyvaus NATO gynybos ministrų susitikime.  Šis ministrų susitikimas – vienas iš svarbiausių pasirengimo NATO vadovų susitikimui Varšuvoje etapų, kuriame tikimasi sutarti dėl konkrečių veiksmų, siekiant įgyvendinti ilgalaikę Aljanso adaptaciją. Reaguodama į blogėjančią saugumo situaciją Baltijos regione bei didėjančią terorizmo grėsmę Aljanso pietuose, NATO peržiūri atgrasymo ir gynybos laikyseną, kad gebėtų efektyviai atsakyti į skirtingus saugumo iššūkius.

  Taip pat ministrai aptars kitus aktualius NATO darbotvarkės klausimus: Aljanso gebėjimų atsakyti į hibridines grėsmes stiprinimą, kibernetinių pajėgumų plėtrą, bendradarbiavimą su kitomis tarptautinėmis organizacijomis, visų pirma Europos Sąjunga (ES). Taip pat ministrai įvertins priešraketinės gynybos projekto įgyvendinimą, NATO operacijos eigą Afganistane.

  NATO gynybos ministrai taip pat susitiks su Aljanso išplėstų galimybių partneriais (Švedija, Suomija, Austrija, Gruzija ir Jordanija) bei ES atstovais. Šio susitikimo tikslas – pasidalyti nuomonėmis, kaip spręsti Rytų ir Pietų kaimynystėje kylančias saugumo problemas.

  Taip pat vyks NATO ir Gruzijos komisijos posėdis, skirtas aptarti bendradarbiavimo priemonių įgyvendinimui.

  Naujienlaiškio prenumerata