Temos Žymėti visasAtžymėti visus

Naujienos Spausdinti RSS

D. Matulionis įteikė skiriamuosius raštus NATO generaliniam sekretoriui

Sukurta 2020.04.27 / Atnaujinta 2020.04.27 18:00
  D. Matulionis įteikė skiriamuosius raštus NATO generaliniam sekretoriui

  Balandžio 24 d. Lietuvos Respublikos nuolatinis atstovas prie NATO ambasadorius Deividas Matulionis įteikė skiriamuosius raštus NATO generaliniam sekretoriui Jens Stoltenberg.

  Po raštų įteikimo ceremonijos Lietuvos ambasadorius ir Aljanso generalinis sekretorius aptarė aktualiausius NATO darbotvarkės klausimus, susijusius su tolesne Aljanso adaptacija kintant saugumo aplinkai, atgrasymo ir gynybos stiprinimu ir NATO indėliu kovoje prieš COVID-19 pandemiją.

  „Suprantama, kad šiuo metu daug dėmesio skiriama kovai su pandemija. Tačiau reikia nepamiršti, kad kitos grėsmės niekur nedingo, todėl patikimas atgrasymas ir gynyba išlieka kertinė NATO užduotis. Būtina įgyvendinti NATO šalių vadovų priimtus sprendimus, susijusius su pastiprinimu, pajėgumų užpildymu, oro gynyba ir gynybos planų atnaujinimu. Lietuva savo ruožtu yra pasiryžusi tęsti ambicingus šalies gynybos stiprinimo planus, dalyvauti NATO operacijose bei misijose ir toliau prisidėti prie Aljanso stiprinimo“, – pabrėžė ambasadorius D. Matulionis.

  Lietuvos atstovas taip pat akcentavo patikimos NATO „atvirų durų politikos” svarbą. Aljansas turi stiprinti paramą artimiausiems partneriams ir narystės siekiančioms šalims, tokioms kaip Sakartvelas ir Ukraina.

  Lietuva visateise NATO nare tapo 2004 m. kovo 29 d. Deividas Matulionis yra penktasis Lietuvos Respublikos nuolatinis atstovas prie NATO nuo Lietuvos narystės Aljanse pradžios.

  Naujienlaiškio prenumerata