Į pradžią El.paštas Struktūra
Print  
Lietuviškai    English   
              
 2014 m. spalio 1 d., trečiadienis
LIETUVOS RESPUBLIKOS NUOLATINĖ ATSTOVYBĖ PRIE NATO
  LIETUVOS RESPUBLIKOS NUOLATINĖ ATSTOVYBĖ PRIE 
ŠIAURĖS ATLANTO SUTARTIES ORGANIZACIJOS
  
NG Building, NATO HQ
    Boulevard Leopold III
    1110 Brussels, BELGIUM
   Tel.+32 2 707 28 49  
Faks.+32 2 707 28 50   
E-paštas: info @ nato.mfa.lt

 

 

 
  NAUJIENOS
2014-09-05  BALTIJOS ŠALYSE ATSIRAS KOLEKTYVINIAI PAJĖGUMAI, KURIE UŽTIKRINS LIETUVOS SAUGUMĄ

Rugsėjo 5 dieną NATO viršūnių susitikime Aljanso lyderiai patvirtino NATO parengtumo veiksmų planą reaguojant į pasikeitusią saugumo situaciją Europoje bei siekiant sustiprinti Aljanso kolektyvinę gynybą. Pagal šį planą bus stiprinamas sąjungininkų pajėgų buvimas rytinėse Aljanso šalyse, didinama NATO greitojo reagavimo pajėgų parengtis, šalys įsipareigojo teikti paramą atvykstančioms pajėgoms.

„Priimtas NATO įsipareigojimas tęsti šiuo metu taikomas atgrasymo priemones tiek ilgai, kiek reikės. Taigi, Aljanso oro, jūrų ir sausumos pajėgos toliau išliks mūsų regione ir Lietuvoje,“ – sakė susitikime taip pat dalyvavęs krašto apsaugos ministras Juozas Olekas. Pagal šį veiksmų planą taip pat nuspręsta sustiprinti NATO greitojo reagavimo pajėgas (angl. NATO Response Force, NRF), pakeliant šių pajėgų parengtį. Šios pajėgos galės per keletą dienų atsidurti krizės regione. Susitikimo metu taip pat nuspręsta, kad Lietuvoje ir kitose rytinėse NATO teritorijose bus steigiamos NATO vadavietės, kurios užsiims pratybų planavimu ir kolektyvinės gynybos užduočių vykdymu.

 

Plačiau »
2014-09-05  NATO INTERNETO PUSLAPIS APIE OPERACIJĄ AFGANISTANE

NATO paskelbė interneto puslapį www.ReturnToHope.com , kuriame apžvelgiama vienuolika metų trunkanti NATO tarptautinių saugumo paramos pajėgų (angl. ISAF) operacija Afganistane.

Puslapis paskelbtas kartu su NATO valstybių ir vyriausybių vadovų susitikimu Velse, kuriame NATO ir ISAF operacijoje dalyvaujančių šalių atstovai paskutinį kartą ją aptarė prieš operacijai baigiantis 2014 metais. Puslapyje pateikiami patys svarbiausi naujausios Afganistano istorijos momentai, pateikiama ISAF misijos apžvalga, atiduodama pagarba tūkstančiams vyrų ir moterų, afganistaniečių ir tarptautinės bendruomenės, kovojusių už Afganistano ateitį.

 

Plačiau »
2014-09-04  NATO VADOVŲ SUSITIKIME STIPRINAMA REGIONO GYNYBA

Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė rugsėjo 4-5 dienomis Velse dalyvauja NATO vadovų susitikime. Europai iškilusios karinės grėsmės akivaizdoje NATO šalių vadovai tariasi dėl naujų priemonių, skirtų šalių narių ir viso regiono saugumui užtikrinti.

Pagrindinis Lietuvos tikslas NATO vadovų susitikime - užsitikrinti konkrečias ilgalaikes saugumo garantijas ir priemones, kurios atgrasytų agresorius nuo potencialaus konflikto NATO šalių teritorijose ir leistų tinkamai ir greitai reaguoti į bet kokias provokacijas.

Pasak Prezidentės, šiuo metu pasaulis susiduria su didžiausia grėsme saugumui ir taikai nuo Antrojo pasaulinio karo pabaigos. Į besikeičiančią geopolitinę situaciją mūsų regione privalome reaguoti greitai ir tinkamai - ir patys savarankiškai, ir kartu su NATO sąjungininkais. Todėl šiame susitikime vadovai tarsis dėl Aljanso gynybos stiprinimo ir sieks suvienyti visas NATO šalių pastangas, kad Aljansas būtų pasirengęs, jei prireiktų, apginti savo žmones ir teritoriją.

Plačiau »
Archyvas 
 

 

 ATSTOVYBĖS DARBO LAIKAS

I-IV 8.00 - 17.00
V 8.00 - 15.45
Briuselio laiku (Lietuvos laikas -1 val.)
Išskyrus švenčių dienas
Pietų pertrauka 12.00-12.45

 
KAIP MUS RASTI?
Paspauskite pele ant žemėlapio ir
išvysite detalų planą
   

   

   

              NATO TV

Lankytojų statistika
Skaičiuojama nuo: 2007-05-08
Iš viso apsilankė: 105129
Šiandien apsilankė: 0
Dabar naršo: 0
© LR Nuolatinė atstovybė prie NATO. Sprendimas: Idamas.