Į pradžią El.paštas Struktūra
Print  
Lietuviškai    English   
              
 2014 m. balandžio 20 d., sekmadienis
LIETUVOS RESPUBLIKOS NUOLATINĖ ATSTOVYBĖ PRIE NATO
  LIETUVOS RESPUBLIKOS NUOLATINĖ ATSTOVYBĖ PRIE 
ŠIAURĖS ATLANTO SUTARTIES ORGANIZACIJOS
  
NG Building, NATO HQ
    Boulevard Leopold III
    1110 Brussels, BELGIUM
   Tel.+32 2 707 28 49  
Faks.+32 2 707 28 50   
E-paštas: info @ nato.mfa.lt

 

 

 
  NAUJIENOS
2014-04-08  TARPTAUTINĖJE VILNIAUS KONFERENCIJOJE IŠREIKŠTA PARAMA NARYSTĖS NATO SIEKIANČIOMS ŠALIMS

Lietuvos narystės NATO dešimtmečio minėjimui Vilniuje skirtoje tarptautinėje konferencijoje balandžio 3 dieną ministrų sesiją pradėjęs Lietuvos užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius išreiškė tvirtą paramą NATO atvirų durų politikai.

„Iki pat NATO vadovų susitikimo, vyksiančio šių metų rugsėjo mėnesį Jungtinėje Karalystėje, sieksime sustiprinti dabartinių šalių kandidačių galimybes prisijungti prie Aljanso. Prisimindamas Lietuvos kelią į NATO, raginu šalis kandidates išnaudoti turimus bendradarbiavimo su Aljansu instrumentus, aktyviai prisidėti prie NATO veiklos, dalyvauti bendrose pratybose ir mokymuose“, – teigė L. Linkevičius.

Narystės NATO siekia Bosnija ir Hercegovina, Gruzija, Juodkalnija ir Makedonija, kurių aukšto lygio pareigūnai atvyko dalyvauti balandžio 3–4 dienomis Prezidentūroje vykstančioje tarptautinėje „Vilniaus konferencijoje“ (Vilnius Conference 2014).

Diskusijų metu taip pat aptarta NATO plėtros reikšmė tarptautiniam saugumui, prisimintas Lietuvos kelias į NATO.  Aljanso šalių ir NATO šalių partnerių atstovai, NATO pareigūnai, mokslinių tyrimų centrų atstovai ir akademikai aptarė šalių partnerių vaidmenį Aljanso politikoje, taip pat diskutavo apie naujų tarptautiniam saugumui kylančių iššūkių reikšmę NATO darbotvarkei ir Aljanso vizijai apskritai.

Plačiau »
2014-04-08  NATO UŽSIENIO REIKALŲ MINISTRŲ SUSITIKIME – DISKUSIJOS APIE SANTYKIUS SU RUSIJA, PARAMĄ UKRAINAI IR PLĖTROS POLITIKĄ

Dėl Rusijos agresyvių veiksmų Ukrainoje pasikeitusi Europos saugumo situacija tapo pagrindine NATO užsienio reikalų ministrų susitikimo Briuselyje balandžio 1-2ą dienomis tema. Kartu su kitų Aljanso šalių kolegomis užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius tarėsi dėl tolesnių NATO politikos krypčių po įvykių Ukrainoje ir dėl tolesnės NATO ir Rusijos santykių plėtotės.

„Rusija pažeidė mūsų bendradarbiavimo principus, todėl nebegalime su ja bendrauti taip, kaip anksčiau. Šių įvykių kontekste turime būti solidarūs ir rodyti solidarumą Ukrainos atžvilgiu – nepripažinti Krymo aneksijos ir stiprinti bendradarbiavimą visais lygiais“, – sakė ministras.

Šiaurės Atlanto Tarybos sesijoje kalbėjęs L. Linkevičius pabrėžė sustiprintos NATO oro policijos misijos Baltijos šalyse svarbą, taip pat pasisakė už Aljanso pratybų skaičiaus didinimą bei didesnį NATO matomumą viešojoje erdvėje.

Atskira ceremonija paminėti NATO plėtros jubiliejai: Čekijos, Lenkijos ir Vengrijos stojimas į NATO prieš penkiolika metų, Bulgarijos, Estijos, Latvijos, Lietuvos, Rumunijos, Slovakijos ir Slovėnijos – prieš dešimt metų, ir Albanijos bei Kroatijos – prieš penkerius metus.

NATO ir Ukrainos komisijos susitikime L. Linkevičius teigė, jog „Lietuva remia praktinę Aljanso paramą Ukrainai, todėl sveikintų tokias iniciatyvas, kaip NATO kontaktinių ambasadų ir informacinių biurų Kijeve bei informacinių centrų šalies regionuose steigimas ir stiprinimas“.

Plačiau »
Archyvas 
 

 

 ATSTOVYBĖS DARBO LAIKAS

I-IV 8.00 - 17.00
V 8.00 - 15.45
Briuselio laiku (Lietuvos laikas -1 val.)
Išskyrus švenčių dienas
Pietų pertrauka 12.00-12.45

 
KAIP MUS RASTI?
Paspauskite pele ant žemėlapio ir
išvysite detalų planą
   

   

   

              NATO TV

Lankytojų statistika
Skaičiuojama nuo: 2007-05-08
Iš viso apsilankė: 105129
Šiandien apsilankė: 0
Dabar naršo: 0
© LR Nuolatinė atstovybė prie NATO. Sprendimas: Idamas.