Temos Žymėti visasAtžymėti visus

Naujienos Spausdinti RSS

Virtualios šventės metu įvertinti prie Graikijos-Lietuvos santykių plėtros prisidėję asmenys ir institucijos

Sukurta 2020.09.16 / Atnaujinta 2020.09.16 17:42
   Virtualios šventės metu įvertinti prie Graikijos-Lietuvos santykių plėtros prisidėję asmenys ir institucijos
   Virtualios šventės metu įvertinti prie Graikijos-Lietuvos santykių plėtros prisidėję asmenys ir institucijos

   Rugsėjo 15 dieną, pažymėdama Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo 30-etį, Lietuvos ambasada Graikijoje surengė iškilmingą virtualią šventę, kurios metu įvertino prie dvišalių Lietuvos ir Graikijos santykių plėtros prisidėjusius Graikijos asmenis ir institucijas. Laureatai buvo įvertinti už diplomatinių, ekonominių, kultūrinių, sportinių ir žmogiškųjų ryšių plėtrą.

   Šventės dalyvius vaizdo įrašo pagalba sveikino Lietuvos užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius ir į tiesioginę transliaciją pasijungęs Graikijos pakaitinis užsienio reikalų ministras Miltiadis Varvitsiotis.

   Kaip savo įžanginėje kalboje pažymėjo Lietuvos ambasadorius Graikijoje Rolandas Kačinskas, Lietuva suinteresuota stiprinti ryšius su Graikija įvairiose srityse ir santykiuose su ja laikytis europinio solidarumo principo.

   Ypatingo pripažinimo diplomatijos srityje sulaukė žinomas Graikijos politikas George Andreas Papandreou, kuris Lietuvos užsienio reikalų ministro įsakymu jau kiek anksčiau buvo apdovanotas ministerijos garbės ženklu „Lietuvos diplomatijos žvaigždė“. Buvusio Graikijos ministro pirmininko ir užsienio reikalų ministro G. A. Papandreou indėlis Lietuvai buvo ypač svarbus Lietuvos stojimo į Europos Sąjungą (ES) ir NATO laikotarpiu 1999-2004 metais.

   „Už ekonominių ryšių plėtrą“ nuspręsta įvertinti tris Graikijos verslo institucijas – Graikijos įmonių federaciją, „Versli Graikija“ ir Atėnų komercijos ir pramonės rūmus. Bendradarbiaujant su šiomis institucijomis praėjusių metų rugsėjo mėnesį pirmą kartą dvišalių santykių istorijoje surengta sėkminga Graikijos verslo delegacijos misija į Lietuvą. Laureatams vaizdo sveikinimo žodį tarė Lietuvos ekonomikos ir inovacijų ministerijos viceministras Marius Skuodis, o tiesioginį pakalbį apie tolesnius bendradarbiavimo planus su minėtų Graikijos verslo asociacijų atstovais vedė Lietuvos garbės konsulas Kretoje Ioannis Giakoumakis.

   Nominacijos „Už kultūrinių ryšių plėtrą“ laureatas –  Salonikuose gyvenantis vertėjas iš lietuvių į graikų kalbas Sotirios Souliotis.  Jis prisideda prie lietuvių literatūros sklaidos Graikijoje, versdamas lietuviškos prozos ir poezijos kūrinius. Virtualios šventės metu pristatytas ir naujausias jo darbas – ką tik Graikijoje išleistos lietuvių klasiko Kristijono Doneleičio poemos „Metai“ vertimas į graikų kalbą.  S. Souliotį renginio metu dalyviams pristatė Graikijoje dirbantis Lietuvos teatro režisierius Cezaris Graužinis.

   Sportinių ryšių plėtros nominacijoje buvo įvertinta Graikijos krepšinio federacija. Ją Lietuvos ambasada Graikijoje, bendradarbiaudama su Lietuvos krepšinio federacija (LKF), įvertino už ypatingą krepšinio suvaidintą indelį, tiesiant tiltus tarp dviejų valstybių ir ankstyvą Lietuvos krepšinio pripažinimą. Ceremonijos metu parodytas buvusio LKF prezidento Vlado Garasto vaizdo sveikinimas Graikijos krepšinio federacijai ir jos prezidentui George Vassilakopoulos, o apie abiejose valstybėse puoselėjamą meilę krepšiniui diskutavo krepšinio žinovai – 15min.lt žurnalistas Donatas Urbonas ir Eurohoops.net redaktorius Aris Barkas.

   Nominacijoje „Už žmogiškųjų ryšiu plėtrą” buvo įvertina Graikijos lietuvių bendruomenė ir Lietuvos graikų draugija „Patrida“. Jos pripažinimo nusipelnė už lietuvių ir graikų tautų draugystės puoselėjimą ir tarpusavio supratimo didinimą. Tiesioginės transliacijos metu šių abiejų bendruomenių pirmininkes Viktoriją Grybinaitę-Nakis ir Eveliną Paulavičienę kalbino Pasaulio lietuvių bendruomenės pirmininkė Dalia Henkė.

   Įvertinimą gavusiems asmenims ir institucijoms įteikti Vilniuje veikiančio MO muziejaus darbų reprodukcijos.

   Šventės metu taip pat pasveikintas neseniai savo 95-ąjį gimtadienį atšventęs graikų kompozitorius Mikis Teodorakis - žinomas Lietuvos gitaristas Robertas Semeniukas elektrine gitara atliko M.Teodorakio kūrinį „Graikas Zorba“.

   Virtualios Lietuvos nepriklausomybes atkūrimo 30-mečio šventės metu taip pat buvo surengtas labdaringas aukcionas. Suaukotos lėšos skirtos ne pelno siekiančiai Graikijos organizacijai „Symplefsi“, teikiančiai paramą atokiausiose Graikijos salose gyvenančioms bendruomenėms.

   Tiesioginę šventės transliaciją internete stebėjo virš dviejų tūkstančių žmonių. Renginio įrašą bus galima pažiūrėti Lietuvos Respublikos ambasados Graikijoje „Youtube“ kanale.

   Susijusios naujienos Visos naujienos »
   Oi EPOXES.jpg

   Kristijono Donelaičio poema „Metai“ išversta į graikų kalbą. Lietuvos ambasadorius Graikijoje Rolandas Kačinskas sakė neabejojantis, kad vieno svarbiausių kūrinių Lietuvos literatūros istorijoje pasirodymas graikų kalba ženkliai prisidės prie lietuvių kultūros sklaidos Graikijoje.

   Atstovybių naujienos » Istorinė, kultūros diplomatija »
   3.jpg

   Rugsėjo 16 dieną Lietuvos generalinis konsulatas Gardine, minėdamas Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo trisdešimtmetį, Gardino, Lydos ir Pelesos lietuvius pakvietė į naujas konsulato patalpas ir pristatė žymaus Lietuvos fotomenininko Sauliaus Žiūros nuotraukų parodą „Vilniaus horizontai“.

   Atstovybių naujienos »

   Rugsėjo 14 dieną Estija, Graikija, Italija, Latvija, Lenkija ir Lietuva Tarptautinės atominės energijos agentūros (TATENA) generaliniam direktoriui ir Branduolinės saugos konvencijos (BSK) šalims išplatino bendrą pareiškimą dėl Baltarusijos atominės elektrinės.

   Daugiašaliai santykiai »
   2020 07 27 papandreou Dipomacy Star 3.png

   Liepos 27 dieną Lietuvos ambasadorius Graikijoje Rolandas Kačinskas žinomam Graikijos politikui George Andrea Papandreou įteikė Užsienio reikalų ministerijos garbės ženklą „Lietuvos diplomatijos žvaigždė“. Ministras Linas Linkevičius šį apdovanojimą skyrė už paramą Lietuvai kelyje į Europos Sąjungą (ES) bei Graikijos ir Lietuvos ryšių stiprinimą.

   Dvišaliai santykiai »
   razmus-6570.jpg

   Briuselyje pristatyta paroda „Atgimusiai Lietuvai - 30”, kurioje eksponuojami šiuolaikinio meno, mokslinių inovacijų ir dizaino objektai, sukurti per 30 Lietuvos Nepriklausomybės metų. Ši paroda turėjo būti pagrindiniu 2020 metų Kovo 11-osios minėjimo akcentu Belgijoje ir Liuksemburge.

   Atstovybių naujienos » Istorinė, kultūros diplomatija »
   20200629_110604.jpg

   Birželio 29 dieną Lietuvos ambasadorius Graikijoje Rolandas Kačinskas Graikijos krepšinio federacijos generaliniam sekretoriui Panagiotis Tsagronis perdavė specialią Lietuvos krepšinio federacijos (LKF) dovaną už dvišalių ryšių stiprinimą krepšinio srityje. Kartu įteiktas Lietuvos ambasados Graikijoje padėkos raštas.   

   Dvišaliai santykiai » Atstovybių naujienos »