Temos Žymėti visasAtžymėti visus

linas linkevicius.JPG

Užsienio reikalų ministras

Linas Linkevičius

Ministro darbotvarkė cv Twitter

Viceministras A. Zananavičius: Ambicinga ES prekybos darbotvarkė turi būti naudinga Lietuvos gamintojams

Sukurta 2017.11.10 / Atnaujinta 2017.11.10 15:11
  Viceministras A. Zananavičius: Ambicinga ES prekybos darbotvarkė turi būti naudinga Lietuvos gamintojams

  „Daugiašalėje prekybos darbotvarkėje didesnis dėmesys turėtų būti skiriamas tarptautinių prekybos taisyklių stiprinimui dėl subsidijų pramoniniams ir elektroninės prekybos sektoriams bei pagalbai mažoms ir vidutinėms įmonėms, siekiančioms aktyviau dalyvauti tarptautinėje prekyboje”, – pabrėžė užsienio reikalų viceministras Albinas Zananavičius lapkričio 10 dieną Briuselyje vykusioje ES Užsienio reikalų taryboje (prekybos klausimai). 

  Jis taip pat akcentavo, kad reikia siekti subalansuotų ir ES interesus atitinkančių Pasaulio prekybos organizacijos ministrų konferencijos rezultatų ir išreiškė paramą Europos Komisijos pastangoms siekiant lyčių lygybės prekyboje.

  Susitikimo metu ministrai aptarė siekį ir galimybes iki šių metų pabaigos baigti derybas dėl laisvosios prekybos susitarimų su Meksika ir tarptautinei muitų sąjungai tarp Pietų Amerikos šalių (Mercosur) priklausančiomis šalimis. Lietuva remia siekį sudaryti ambicingus susitarimus, kurie maksimaliai atvertų trečiųjų šalių rinkas mūsų prekių ir paslaugų eksportuotojams, bet kartu atspindėtų jautrių žemės ūkio sektorių interesus ir lūkesčius. A. Zananavičius taip pat išreiškė paramą Europos Komisijos pastangoms iki metų pabaigos sudaryti ES ir Japonijos Ekonominės partnerystės susitarimą, kuris svarbus Lietuvos įmonėms, visų pirma, žemės ūkio ir maisto produktų eksportuotojams, siekiantiems patekti į Japonijos rinką.

  ES Prekybos ministrai taip pat pasveikino išplatintą EK raportą dėl ES prekybos susitarimų įgyvendino, nes toks dokumentas leidžia objektyviai įvertinti ES susitarimų teikiamą poveikį bei naudą.

  Susijusios naujienos Visos naujienos »

  Lietuvos užsienio  reikalų viceministras Albinas Zananavičius gegužės 22 dieną Briuselyje dalyvavo Europos Sąjungos Užsienio reikalų tarybos prekybos klausimais susitikime.

  Europos Sąjunga »

  Naujienlaiškio prenumerata