Temos Žymėti visasAtžymėti visus

Naujienos Spausdinti RSS

Šiaurės, Baltijos valstybių ir JAV atstovai aptarė transatlantinio bendradarbiavimo aktualijas

Sukurta 2018.12.14 / Atnaujinta 2018.12.16 14:36
  Šiaurės, Baltijos valstybių ir JAV atstovai aptarė transatlantinio bendradarbiavimo aktualijas

  Gruodžio 13-14 dienomis Vašingtone, JAV, Lietuvos atstovai dalyvavo Sustiprintos partnerystės Šiaurės Europoje iniciatyvos (angl., e-PINE) užsienio reikalų ministerijų politikos direktorių susitikime.

  JAV, Šiaurės ir Baltijos šalių (NB8) politikos direktoriai ir aukšti pareigūnai aptarė Rusijos agresiją prieš Ukrainą, galimas sankcijas ir veiksmus reaguojant į neteisėtus veiksmus Kerčės sąsiauryje, vidutinio nuotolio branduolinių pajėgų (INF) sutarties pažeidimus, derino pozicijas dėl užšaldytų konfliktų Sakartvele ir Moldovoje, augančios Kinijos įtakos, Artimųjų Rytų regiono klausimais.

  Užsienio reikalų ministerijos politikos direktorė, ambasadorė Asta Skaisgirytė pabrėžė transatlantinio bendradarbiavimo svarbą užtikrinant Baltijos, Šiaurės šalis ir JAV jungiančio regiono saugumą.

  „Šiaurės ir Baltijos regiono saugumui užtikrinti JAV dalyvavimas yra esminis faktorius”, – teigė A. Skaisgirytė.

  Rusijos agresija Ukrainoje, tebesitęsiantys Vidutinio nuotolio branduolinių pajėgų sutarties pažeidimai tik dar kartą pademonstravo transatlantinio bendradarbiavimo svarbą užtikrinant griežtą atsaką agresoriui. Taip pat aptarta sankcijų ir kitų plataus atsako priemonių galimybė Rusijai tęsiant pažeidimus.

  E-PINE – tai JAV bei Šiaurės ir Baltijos šalių bendradarbiavimo mechanizmas, oficialiai paskelbtas Vašingtone 2003 metais. Šia iniciatyva siekiama įtvirtinti saugumo ir stabilumo zoną regione bei panaudoti Šiaurės ir Baltijos valstybių patirtį kaimyninių regionų vystymuisi.

  Susijusios naujienos Visos naujienos »
  download.jpg

  Lietuvos ambasada Japonijoje surengė Šiaurės ir Baltijos šalių aštuoneto (NB8) ambasadorių darbinius pietus su Japonijos tarptautinio bendradarbiavimo banko (JBIC) gubernatoriumi Tadashi Maeda.

  Daugiašaliai santykiai » Ekonominiai santykiai »
  NB8V4.png

  Birželio 3 dieną, virtualaus susitikimo metu, dvylikos šalių užsienio reikalų ministrai aptarė svarbiausias su Covid-19 pandemija ir jos pasekmėmis kovojančios Europos politines aktualijas.

  Daugiašaliai santykiai »

  Birželio 3 dieną rengiamo virtualaus susitikimo metu dvylikos šalių užsienio reikalų ministrai aptars svarbiausias su Covid-19 pandemija ir jos pasekmėmis kovojančio pasaulio ir Europos politines aktualijas.

  Daugiašaliai santykiai »
  75241060_2536255959753784_4692942191167799296_n.jpg

  Spalio 25 dieną Dubline  vyko pirmasis „Ireland and the Nordic-Baltic 8” seminaras, skirtas Šiaurės ir Baltijos valstybių bendradarbiavimo su Airija stiprinimui. Devynių valstybių atstovai trijose sesijose diskutavo, kaip Airija galėtų glaudžiau bendradarbiauti su Baltijos ir Šiaurės šalimis saugumo, politikos, skaitmeninės ir tvarios ekonomikos srityse.

  Daugiašaliai santykiai » Atstovybių naujienos »
  20190911_200709.jpg

  Rugsėjo 11-12 dienomis užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius lankėsi Reikjavike, kur su kolegomis iš Danijos, Islandijos, Norvegijos, Suomijos, Švedijos, Estijos ir Latvijos dalyvavo tradiciniame Šiaurės ir Baltijos šalių (NB8) užsienio reikalų ministrų susitikime. Susitikimo metu aptarti visoms regiono šalims aktualūs klausimai: regiono saugumo iššūkiai, kibernetinės ir hibridinės grėsmės, santykiai su Rusija ir Kinija, situacija Ukrainoje, Europos Sąjungos darbotvarkės aktualijos, situacija Arktyje, klimato kaita ir kiti.

  Daugiašaliai santykiai »

  Rugsėjo 11-12 dienomis ministras Linas Linkevičius Islandijoje su Šiaurės ir Baltijos šalių aštuoneto, vadinamojo NB8 (Danijos, Islandijos, Norvegijos, Suomijos, Švedijos, Estijos, Latvijos), užsienio reikalų ministrais aptars aktualius regiono bendradarbiavimo klausimus užsienio politikos srityje.

  Daugiašaliai santykiai »