Naujienos Spausdinti RSS

Ministerijoje pristatyta keliautojų ekspedicija

Sukurta 2019.06.21 / Atnaujinta 2019.06.21 11:25
   Ministerijoje pristatyta keliautojų ekspedicija
   Ministerijoje pristatyta keliautojų ekspedicija

   Birželio 20 dieną Užsienio reikalų ministerijoje įvyko susitikimas su LRT žurnalistu Rimu Bružu ir Aurimu Mockumi, kurie neseniai surengė ekspediciją legendinio lietuvių keliautojo, antropologo Antano Poškos keliais „Nuo Baltijos iki Bengalijos“. Nors Antano Poškos pėdsakais keliavo daug keliautojų, pastaroji kelionė tiksliausiai techniškai ir geografiškai pakartoja 1929 metais prasidėjusią ir 7 metus trukusią Poškos kelionę.

   Susitikime buvo pristatyta ir Mahatmos Gandžio dovana – namudinio audimo staltiesėlė, kurią jis įteikė Antanui Poškai jų susitikimo Indijoje metu. Keliaujant Indijos link per Bulgariją, Graikiją, Egiptą, Izraelį, Iraną ir kitas šalis, keliautojai aplankė Poškos lankytas vietas ir lietuvių bendruomenes, dedikuodami šią kelionę Pasaulio lietuvių metams, kuriuos Lietuva mini 2019  metais. Nepaprastos kelionės įspūdžiai buvo pristatyti LRT televizijoje, balandžio mėnesį pradėtas rodyti žurnalistų sukurtas dokumentinis ciklas „Nuo Baltijos iki Bengalijos“. 

   Sveikindamas renginio dalyvius užsienio reikalų ministerijos kancleris Laimonas Talat-Kelpša pažymėjo, kad keliaujantys ir žinią apie Lietuvą skelbiantys Lietuvos žmonės bei lietuvių bendruomenės užsienyje  - Lietuvos stiprybės ramstis, o istorinių ryšių puoselėjimas yra naudingas Lietuvai kuriant naujas partnerystes su užsienio valstybėmis.

   Renginyje dalyvavęs Indijos ambasadorius Lietuvai Tsewang Namgyal taip pat pasveikino keliautojus, prasmingai įamžinusius Antaną Pošką, kuris buvo žinoma asmenybė Bengalijoje, todėl Kalkutos universitetas 2014 metais jam suteikė garbės daktaro vardą po mirties. Jis taip pat pabrėžė, kad šiemet pažymimos Mahatmos Gandžio 150-osios metinės suteikia puikią progą prisiminti istorinius ryšius ir jų aktualumą šiandien.

   Sveikinamąjį žodį tarė ir Seimo narė, tarpparlamentinių ryšių su Indijos Respublika grupės narė, Dovilė Šakalienė, kuri padėkojo Rimui Bružui ir Aurimui Mockui už surengtą ekspediciją bei priminė Indijos ir Lietuvos kultūrines sąsajas. Renginyje taip pat dalyvavo diplomatinio korpuso atstovai, keliautojų klubo nariai, akademikai ir žmonės, besidomintys Indijos ir Azijos kultūra.