Temos Žymėti visasAtžymėti visus

linas linkevicius.JPG

Užsienio reikalų ministras

Linas Linkevičius

Ministro darbotvarkė cv Twitter

Lietuva ir toliau rems Moldovos teisingumo sektoriaus reformas

Sukurta 2018.03.01 / Atnaujinta 2018.03.01 14:55
   Lietuva ir toliau rems Moldovos teisingumo sektoriaus reformas
   Lietuva ir toliau rems Moldovos teisingumo sektoriaus reformas
   Lietuva ir toliau rems Moldovos teisingumo sektoriaus reformas

   Kovo 1 dieną Lietuvos užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius Vilniuje susitiko su Moldovos teisingumo ministru Alexandru Tanase.

   Ministras L. Linkevičius pabrėžė, kad moderni ir efektyvi teisingumo sektoriaus reforma yra vienas pagrindinių Moldovos uždavinių bendrame šalies reformų procese. Lietuva yra pasirengusi ir toliau dalintis savo patirtimi šioje srityje. „Svarbiausia, kad teigiamus pokyčius ir reformų rezultatus pajustų Moldovos žmonės“, - sakė Lietuvos ministras.

   Moldovos teisingumo ministras informavo, kad yra parengęs teisingumo sektoriaus reformos planą artimiausiam laikotarpiui ir pristatė jo prioritetus – įstatymas dėl pilietinės visuomenės, žmogiškųjų išteklių reforma, teismų atskaitomybė, teismų nepriklausomumas.

   Parama Moldovai yra vienas iš Lietuvos vystomojo bendradarbiavimo prioritetų. Lietuva 2006-2017 metais vystomojo bendradarbiavimo lėšomis įgyvendino Moldovoje 123 projektus už daugiau kaip 848 tūkst. eurų. Nemaža dalis šių projektų buvo skirta paramai reformoms teisingumo srityje, reformuojant Konstitucinį teismą ir kitas teisingumo institucijas. Lietuvos ir kitų ES partnerių paramos dėka Moldovos Konstitucinis teismas šiuo metu yra vienas iš moderniausių konstitucinių teismų regione. Dabartinis Moldovos teisingumo ministras A. Tanase ilgą laiką dirbo Moldovos Konstitucinio teismo pirmininku (2011-2017).

   Moldovos teisingumo ministras lankosi Lietuvoje teisingumo ministrės kvietimu, tai pirmas jo vizitas į užsienį tapus ministru.

   Susijusios naujienos Visos naujienos »
   URT.jpg

   Kovo 18 dieną užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius dalyvavo Užsienio reikalų tarybos (URT) posėdyje Briuselyje. Ministrai aptarė situaciją Moldovoje, diskutavo dėl Europos Sąjungos (ES) santykių su Kinija.

   Daugiašaliai santykiai »

   Ministras Linas Linkevičius kovo 18 dieną Briuselyje dalyvaus Europos Sąjungos Užsienio reikalų tarybos (URT) posėdyje. Darbotvarkėje numatyti Moldovos, Kinijos, Jemeno klausimai, planuojamas penktųjų neteisėtos Krymo aneksijos metinių paminėjimas.

   Europos Sąjunga »
   Ministras L. Linkevičius.jpg

   Sausio 31 dieną Lietuvos užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius Rumunijoje, Bukarešte, dalyvavo neformaliame Europos Sąjungos užsienio reikalų ministrų susitikime (Gymnich), kuriame kvietė pradėti ambicingą strateginę diskusiją dėl Rytų partnerystės tikslų po 2020 metų.

   Daugiašaliai santykiai »
   IMG_5494.jpg

   Spalio 15 dieną Lietuvos užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius dalyvavo ES ir Rytų partnerystės šalių (ES28+6) užsienio reikalų ministrų susitikime Liuksemburge.

   Daugiašaliai santykiai »
   20180920.jpg

   Rugsėjo 20 dieną Lietuvos ambasadorius Kęstutis Kudzmanas įteikė skiriamuosius raštus Moldovos Respublikos Prezidentui Igoriui Dodonui.

   Dvišaliai santykiai » Atstovybių naujienos »
   Moldova6.jpg

   Lietuvos užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius rugpjūčio 27 dieną nacionalinės šventės – Nepriklausomybės dienos – proga  pasveikino Moldovos užsienio reikalų ir Europos integracijos ministrą Tudor Ulianovschi.

   Dvišaliai santykiai »

   Naujienlaiškio prenumerata