Temos Žymėti visasAtžymėti visus

linas linkevicius.JPG

Užsienio reikalų ministras

Linas Linkevičius

Ministro darbotvarkė cv Twitter

L. Linkevičius: „Pasaulio prekybos organizacija yra alternatyva prekybos karams“

Sukurta 2018.11.20 / Atnaujinta 2018.11.20 15:02
  L. Linkevičius: „Pasaulio prekybos organizacija yra alternatyva prekybos karams“

  Lapkričio 20 dieną užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius susitikime su Lietuvoje viešinčiu Pasaulio prekybos organizacijos (PPO) generaliniu direktoriumi Robertu Azevedu aptarė aktualiausius tarptautinės prekybos politikos klausimus.

  „Reikia išnaudoti Pasaulio prekybos organizaciją kaip platformą spręsti tarpvalstybinius prekybos ginčus derybų keliu neeskaluojant prekybos karų“, – pabrėžė ministras.

  Ministras teigė, kad Lietuva visokeriopai remia stabilią ir atvirą tarptautinės prekybos sistemą, kurios garantas yra Pasaulio prekybos organizacijos nustatytos taisyklės ir efektyvi jų įgyvendinimo priežiūra. Siekiant šio tikslo, yra svarbu modernizuoti organizaciją, atnaujinti taisykles ir jų įgyvendinimo užtikrinimo mechanizmus.

  Pagrindinė šiuo metu kylančių nesutarimų prekybos srityje priežastis yra valstybinės subsidijos ir nesąžininga konkurencija, todėl PPO turėtų didžiausią dėmesį skirtį šių problemų šalinimui. Lietuvos gamintojai ypač daug žalos patiria dėl Rusijos taikomos dvejopos kainodaros energetikos sektoriuje. Lietuva aktyviai dalyvauja rengiant ES siūlymus, kuriais siekiama išsaugoti PPO ginčų sprendimo mechanizmą ir reformuoti  organizacijos taisykles.

  PPO generalinis direktorius R. Azevedo Lietuvoje su oficialiu vizitu lankosi pirmą kartą. PPO vadovas atvyko dalyvauti  šiandien Nacionalinėje dailės galerijoje vyksiančioje Užsienio reikalų ministerijos organizuojamoje aukšto lygio tarptautinės prekybos politikos konferencijoje „Global Trade – what is in it for us?“.

  Susijusios naujienos Visos naujienos »
  201811200134VRM.JPG

  Lapkričio 20 dieną ministras Linas Linkevičius dalyvavo Užsienio reikalų ministerijos organizuojamoje aukšto lygio tarptautinėje prekybos politikos konferencijoje „Global Trade – what is in it for us?“. Ši konferencija yra puiki galimybė Lietuvos žmonėms iš pirmų lūpų išgirsti apie pasaulinius prekybos pokyčius, užduoti klausimus ir diskutuoti su pasaulinės prekybos lyderiais.

  Daugiašaliai santykiai »
  donationlithu121217_lg.jpg

  Buenos Airėse vykstančioje 11-oje Pasaulio prekybos organizacijos (PPO) ministrų konferencijoje Užsienio reikalų viceministras Albinas Zananavičius gruodžio 11 dieną susitiko su PPO generaliniu direktoriumi Roberto Azavedo ir pabrėžė, kad Lietuva tvirtai tiki daugiašalės prekybos taisyklių nauda ir skiria ypatingai didelį dėmesį jų įgyvendinimui.

  Daugiašaliai santykiai » Ekonominiai santykiai »

  Naujienlaiškio prenumerata