Temos Žymėti visasAtžymėti visus

linas linkevicius.JPG

Užsienio reikalų ministras

Linas Linkevičius

Ministro darbotvarkė cv Twitter

L. Linkevičius pabrėžė Rusijos atsakomybę už Vidutinio nuotolio branduolinių pajėgų sutarties ateitį

Sukurta 2018.12.05 / Atnaujinta 2018.12.05 09:14

Gruodžio 4-5 dienomis Briuselyje  posėdžiaujantys NATO užsienio reikalų ministrai pabrėžė, kad saugumas ir stabilumas euroatlantinėje erdvėje patiria bene rimčiausius iššūkius nuo Šaltojo karo pabaigos.

„Jau beveik nebeliko sutarčių ir susitarimų, kurių Rusija būtų nepažeidusi ar nepaneigusi savo veiksmais. Ypač nerimą kelia ilgalaikis Vidutinio nuotolio branduolinių pajėgų (INF) sutarties nesilaikymas iš Rusijos pusės“, – pabrėžė ministras Linas Linkevičius. 

Nors JAV ir kitos sąjungininkės jau penkerius metus diplomatiniais keliais kvietė Rusiją žengti reikiamus žingsnius šios ypač svarbios Europos saugumui ir stabilumui sutarties išsaugojimui, Maskva  nerodo pasirengimo laikytis  šios sutarties.

Sąjungininkės šiandien  priėmė pareiškimą, raginantį Rusiją nedelsiant grįžti prie pilno sutarties laikymosi. NATO pareiškime pabrėžiama, kad šios sutarties išsaugojimas yra Rusijos atsakomybė.

Kalbant apie kitus transatlantinės darbotvarkės klausimus, ministras L. Linkevičius pabrėžė būtinybę laiku ir tinkamai įgyvendinti sutarimus ir sprendimus, priimtus NATO  Viršūnių susitikimuose Varšuvoje ir Briuselyje. Ministras išskyrė oro gynybos pajėgumų stiprinimą Baltijos regione.

Susitikime taip pat aptarti gynybos finansavimo, kovos su hibridinėmis grėsmėmis  klausimai, diskutuotas NATO vaidmens prisidedant prie sąjungininkių energetinio saugumo užtikrinimo klausimas. Kalbant apie NATO ir ES sąveiką,  ministras pažymėjo, kad vystant Europos gynybos pajėgumus, svarbu nedubliuoti NATO, kuri buvo ir išliks kolektyvinės gynybos pagrindas.

Susijusios naujienos Visos naujienos »
Ministras susitiko su Vengrijos ambasadoriumi Gaboru Ditshaziu.jpg

Kovo 25 dieną užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius susitiko su naujuoju Vengrijos ambasadoriumi Gaboru Ditshaziu (Gábor Diczházi), kuris kovo 4 dieną įteikė skiriamuosius raštus Lietuvos Respublikos Prezidentei Daliai Grybauskaitei. Susitikime aptartas saugumas regione ir dvišalis bendradarbiavimas.

Dvišaliai santykiai » Užsienio reikalų ministro veikla »
Ministras susitiko su Šiaurės Makedonijos Parlamento Pirmininku Talat Xhaferi.jpg

Kovo 14 dieną užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius susitiko su Lietuvoje viešinčiu Šiaurės Makedonijos Respublikos Asamblėjos pirmininku Talatu Xhaferiu. Susitikimo metu aptarti Šiaurės Makedonijos integracijos į NATO ir Europos Sąjungą bei regioninio saugumo klausimai, dvišalio bendradarbiavimo stiprinimo galimybės. Šiaurės Makedonijos parlamento pirmininkas taip pat dalyvaus Seimo posėdyje, kuriame bus ratifikuojamas šalies prisijungimo prie NATO protokolas.

Dvišaliai santykiai » NATO ir tarptautinis saugumas »
Ministras bendra foto Miunchene res.jpg

Lietuvos užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius vasario 16 dieną Miunchene dalyvavo diskusijoje, skirtoje aptarti Baltijos šalių saugumo stiprinimą.

Daugiašaliai santykiai » NATO ir tarptautinis saugumas »

Lietuvos užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius vasario 15–16 dienomis dalyvaus Miuncheno saugumo konferencijoje.

Daugiašaliai santykiai »
40039917403_437dc185fd_b-1.jpg

Vasario 6 dieną Lietuvos nuolatinis atstovas prie NATO, ambasadorius Vytautas Leškevičius kartu su kitais sąjungininkų atstovais pasirašė protokolą dėl būsimos Šiaurės Makedonijos Respublikos prisijungimo prie Šiaurės Atlanto sutarties. Iškilminga pasirašymo ceremonija surengta NATO būstinėje Briuselyje.

Daugiašaliai santykiai »

Lietuva vertina žingsnius, kurių Jungtinės Valstijos ėmėsi, siekdamos išsaugoti Vidutinio nuotolio branduolinių pajėgų sutartį (INF).

NATO ir tarptautinis saugumas »

Naujienlaiškio prenumerata