Temos Žymėti visasAtžymėti visus

Naujienos Spausdinti RSS

Jungtinių Tautų Žmogaus teisių taryboje Lietuva išreiškė susirūpinimą dėl žmogaus teisių padėties Baltarusijoje

Sukurta 2020.07.10 / Atnaujinta 2020.07.10 13:39

Liepos 10 dieną Lietuvos nuolatinis atstovas prie Jungtinių Tautų (JT), ambasadorius Andrius Krivas pasisakė interaktyviame dialoge su JT specialiąja pranešėja žmogaus teisių padėties Baltarusijoje klausimais Anaïs Marin.

Lietuva išreiškė didelį susirūpinimą dėl išraiškos, susirinkimų ir asociacijų laisvių suvaržymų, pasmerkė žmogaus teisių gynėjų, nepriklausomų žurnalistų ir žiniasklaidos veiklos apribojimus, suėmimus, išpuolius prieš taikius protestuotojus, opozicijos aktyvistus ir kandidatus artėjančiuose prezideno rinkimuose bei paragino Baltarusiją užtikrinti rinkimų proceso skaidrumą ir rinkimų rezultatų legitimumą.

Visa tai rodo, kad žmogaus teisių padėties Baltarusijoje klausimas turi išlikti Žmogaus teisių tarybos darbotvarkėje, todėl Europos Sąjunga šios sesijos metu teikia rezoliuciją dėl specialiosios pranešėjos mandato pratęsimo ir ragina šalies vadovus su ja bendradarbiauti bei suteikti jai nevaržomą prieigą į Baltarusiją.

Žmogaus teisių tarybos 44-oji sesija vyksta Ženevoje 2020 metų birželio 30 – liepos 17 dienomis. Sesijos tikslas – skatinti visuotinę pagarbą žmogaus teisėms ir laisvėms, reaguoti į žmogaus teisių pažeidimus ir teikti rekomendacijas. Lietuva kandidatuoja į Žmogaus teisių tarybos nares 2022-2024 metų laikotarpiui, o šiuo metu dirba Taryboje kaip stebėtoja.

Susijusios naujienos Visos naujienos »
download (5).jpg

Lapkričio 19 dieną laikinai einantis užsienio reikalų ministro pareigas Linas Linkevičius dalyvavo Europos Sąjungos (ES) Užsienio reikalų taryboje, kurioje daugiausia dėmesio skirta politinei situacijai Baltarusijoje, prezidento rinkimams JAV ir Moldovoje. Taip pat aptarta situacija Kalnų Karabache ir Viduržemio jūros rytuose bei kylantis iššūkiai daugiašalei sistemai.

Daugiašaliai santykiai »

Lietuva išreiškia visišką solidarumą su Jungtine Karalyste (JK) po to, kai lapkričio 9 dieną iš Baltarusijos buvo išsiųsti du JK diplomatai, ir apgailestauja dėl šio nepateisinamo de facto Baltarusijos valdžios veiksmo. Šis prieš JK ir jos diplomatus nukreiptas aktas, kaip ir ankstesni „reikalavimai“, kad Lietuva ir Lenkija susimažintų savo diplomatinį atstovavimą Baltarusijoje, rodo apgailėtiną oficialaus Minsko elgesio modelį akredituotų diplomatinės bendruomenės narių atžvilgiu ir dar labiau izoliuoja režimą.

Kalbos, pareiškimai »

Lapkričio 11 dieną Baltarusijos Užsienio reikalų ministerijai perduota Lietuvos Užsienio reikalų ministerijos nota dėl oficialios informacijos apie energetinio paleidimo metu įvykusį incidentą Baltarusijos atominėje elektrinėje (Astravo aikštelėje) pateikimo.

Kalbos, pareiškimai »

Lapkričio 5 dieną Europos saugumo ir bendradarbiavimo organizacijos (ESBO) Nuolatinėje Taryboje pristatyta ataskaita dėl žmogaus teisių pažeidimų Baltarusijoje, susijusių su 2020 metų rugpjūčio 9 dieną vykusiais prezidento rinkimais.

Daugiašaliai santykiai » Kalbos, pareiškimai »

Spalio 30 dieną Užsienio reikalų ministerija įteikė protesto notą Baltarusijos ambasadai Vilniuje dėl Lietuvos Respublikos Vyriausybės ir Baltarusijos Respublikos Vyriausybės susitarimo dėl valstybės sienos perėjimo punktų pažeidimo.

Dvišaliai santykiai » Ministerijos naujienos »
IMG_6519.jpg

Spalio 27 dieną užsienio reikalų viceministras Albinas Zananavičius nuotoliniu būdu dalyvavo Bukarešte (Rumunijoje) organizuotoje konferencijoje, skirtoje situacijai bei ateities perspektyvoms Baltarusijoje aptarti.

Daugiašaliai santykiai »