Temos Žymėti visasAtžymėti visus

linas linkevicius.JPG

Užsienio reikalų ministras

Linas Linkevičius

Ministro darbotvarkė cv Twitter
Naujienos Spausdinti RSS

Derybos dėl būsimos ES užsienio politikos finansavimo reikalauja papildomų pastangų

Sukurta 2019.05.16 / Atnaujinta 2019.05.16 16:59
  Derybos dėl būsimos ES užsienio politikos finansavimo reikalauja papildomų pastangų

  Gegužės 16 dieną užsienio reikalų viceministras Darius Skusevičius dalyvavo Briuselyje vykusiame Užsienio reikalų tarybos posėdyje, kurio metu Vystomojo bendradarbiavimo ministrai aptarė pažangą įgyvendinant Jungtinių Tautų darbotvarkės iki 2030 metų darnaus vystymosi tikslus ir padėtį Afrikos Sahelio regione. Susitikimo metu taip pat siekta suartinti požiūrius dėl Europos Sąjungos (ES) užsienio politikos finansavimo būsimoje daugiametėje finansinėje programoje.

  Posėdžio metu buvo tariamasi dėl tolesnių bendrų veiksmų, kurie leistų šalims partnerėms veiksmingiau kovoti su ekonominiais, socialiniais, klimato kaitos ir saugumo iššūkiais, kurie yra aktualūs kiekvienam iš mūsų, tačiau gali būti išspręsti tik pasauliniu lygiu.

  Dėmesys taip pat skirtas siekiui užtikrinti ilgalaikį stabilumą, taiką ir vystymąsi Sahelio regione. Ministrai išreiškė visapusišką paramą ES veiksmams pažymėdami, kad teikiamos pagalbos efektyvumui užtikrinti reikalingas dar didesnis sutelktumas ir veiksmingesnis ES ir valstybių veiksmų koordinavimas, taip pat didesnė Afrikos partnerių atsakomybė.

  Ypatingą dėmesį ministrai skyrė ES išorės veiksmų finansavimui būsimoje ES daugiametėje finansinėje programoje. Viceministras priminė Lietuvos siekius deramai atspindėti Europos Sąjungos kaimynystės svarbą pažymėdamas, kad siekdami realios pažangos derybose visi turime skirti papildomų pastangų, nuo kurių itin priklausys kiekvienos valstybės narės ir visos ES užsienio politikos sėkmė.

  Susijusios naujienos Visos naujienos »
  DSC_3735.jpg

  Liepos 23 dieną užsienio reikalų  viceministras Albinas Zananavičiaus susitiko su Vilniuje besilankančiu Lenkijos užsienio reikalų viceministru Konradu Szymańskiu.  Susitikime aptartos  šiuo metu Briuselyje vykstančios derybos dėl naujos Europos Sąjungos (ES) daugiametės finansinės programos, kova su klimato kaita ir kiti aktualiausi ES darbotvarkės klausimai.

  Dvišaliai santykiai »
  IMG_7449.jpg

  Liepos 22 dieną Paryžiuje Europos Sąjungos (ES) valstybių ir asocijuotų Šengeno šalių užsienio ir vidaus reikalų ministrai, Jungtinių Tautų, Tarptautinės migracijos organizacijos ir Afrikos Sąjungos atstovai dalyvavo neformalioje diskusijoje dėl Viduržemio jūroje išgelbėtų migrantų išlaipinimo Europos Sąjungoje problemų sprendimo.

  Daugiašaliai santykiai »
  20190718_140105_resized.jpg

  Liepos 18 dieną užsienio reikalų viceministras Albinas Zananavičius dalyvavo Europos Sąjungos (ES) Bendrųjų reikalų tarybos (BRT) posėdyje Briuselyje. Pagrindinis dėmesys BRT skirtas pirmininkavimą ES Tarybai pradėjusios Suomijos prioritetams ir planams dėl 2021–2027 metų ES daugiametės finansinės programos.

  Daugiašaliai santykiai »
  tomas_razmus-6271.jpg

  Užsienio reikalų viceministras Albinas Zananavičius liepos 18 dieną Briuselyje dalyvaus Europos Sąjungos (ES) Bendrųjų reikalų tarybos (BRT) posėdyje, kuriame ES Tarybai šį pusmetį pirmininkaujanti Suomija pristatys pirmininkavimo prioritetus. Suomija taip pat informuos delegacijas apie planus šį pusmetį  siekiant galutinio valstybių narių sutarimo dėl 2021–2027 metų ES biudžeto.

  Daugiašaliai santykiai »

  Birželio 17 dieną Liuksemburge vykstančios ES Užsienio reikalų tarybos metu ministras Linas Linkevičius teigė, kad Lietuva su nerimu stebi įvykius sudėtingą krizę išgyvenančioje Moldovoje, ir akcentavo politinio dialogo svarbą taikaus valdžios perdavimo procese.

  Europos Sąjunga »
  su graikijos min.jpg

  Birželio 17 dieną Lietuvos užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius dalyvavo Europos Sąjungos (ES) Užsienio reikalų tarybos (URT) posėdyje Liuksemburge.

  Europos Sąjunga »

  Naujienlaiškio prenumerata